Oszuści zaatakowali w Gorzowie Wlkp. Podszywali się pod policjanta. Pomogła pracownica banku

11 lipiec 2018
Autor:  Redakcja
Oszuści zaatakowali w Gorzowie Wlkp. Podszywali się pod policjanta. Pomogła pracownica banku Pixabay

We wtorek, 10 lipca, na terenie Gorzowa Wielkopolskiego odnotowano dwie telefoniczne próby oszustw metodą "na policjanta". Obie okazały się jednak bezskuteczne. W pierwszym przypadku oszuści nie doszli do porozumienia z seniorką. Natomiast w drugim, 70-latka przed wypłatą dużej sumy pieniędzy ostrzegła czujna pracownica banku.

Pomimo, że przypadki oszustw oraz metody jakimi posługują się przestępcy są często nagłaśniane, to oszuści nie dają za wygraną i nadal próbują wyłudzać pieniądze. Najczęściej ich działania skupione są na osobach starszych.

Tak było również we wtorek, 10 lipca, w Gorzowie Wielkopolskim. - Oszuści starali się naciągnąć seniorów na duże sumy. Dzwoniąc do nich informowali, że są policjantami i proszą o wypłacenie pieniędzy, które następnie posłużą do zatrzymania ewentualnych przestępców - mówi st. sierż. Mateusz Sławek z Lubuskiej Policji.

W pierwszym przypadku oszuści próbowali przekonać mieszkankę Gorzowa, aby ta udała się do banku i wypłaciła swoje oszczędności, które następnie miała im przekazać. Nie udało im się jednak dojść do porozumienia z seniorką i zaprzestali dalszych działań. O tym fakcie kobieta poinformowała swoją córkę, która następnie zgłosiła to zdarzenie policjantom.

Następna sytuacja była bardzo podobna. Przestępcy zadzwonili do 70-letniego gorzowianina i w ten sam sposób chcieli uzyskać pieniądze. Prawie im się udało. - Senior udał się do banku, a w kieszeni trzymał telefon, który przez cały czas połączony był z oszustami. Ci prosili go, aby wypłacił kilkanaście tysięcy złotych - informuje st. sierż. Sławek.

Na szczęście, w porę zareagowała pracownica banku, której nerwowe zachowanie mężczyzny wydawało się bardzo podejrzane. Razem z kierownikiem placówki ostrzegli go przed ewentualną próbą oszustwa jaką mógł paść. W tym momencie przestępcy, którzy podsłuchiwali całą rozmowę rozłączyli się. - Gorzowska Policja prowadzi aktualnie czynności zmierzające do zatrzymania oszustów - dodaje Sławek.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top stat4u

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.