Oszuści ponownie zaatakowali w Zielonej Górze. Podszywając się pod policjantów dzwonili do seniorów

21 lipiec 2018
Autor:  Redakcja
Oszuści ponownie zaatakowali w Zielonej Górze. Podszywając się pod policjantów dzwonili do seniorów Pixabay

Oszuści podający się za policjantów ciągle atakują osoby starsze. Do kolejnego incydentu doszło w środę, 18 lipca. Do 78-letniej zielonogórzanki zadzwonił fałszywy policjant, który wyłudził dane do konta bankowego starszego małżeństwa. Policja po raz kolejny apeluje o ostrożność i nieprzekazywanie pieniędzy obcym osobom.

Mieszkanka Zielonej Góry odebrała telefon przed południem. Dzwoniący podawał się za policjanta, który prowadzi tajną akcję przeciwko oszustom "na wnuczka". Najpierw perfidnie wypytał on 78-latke o stan konta w banku i o to czy ma męża uprawnionego do tego konta. Później zasugerował, że przestępcy mają kserokopię dowodu osobistego męża i w każdej chwili mogą przelać wszystkie pieniądze z konta starszej pary.

W ten sposób oszuści sprawnie wyłudzili dane do konta bankowego zielonogórzan. Na szczęście starsi Państwo zorientowali się, że jest to oszustwo i powiadomili policję. - Uniknęli w ten sposób utraty oszczędności całego życia. Miejmy nadzieję, że ich przykład będzie ostrzeżeniem dla innych - mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik zielonogórskiej policji.

Zwiększa się świadomość społeczna dotycząca oszustw "na wnuczka" i coraz mniej osób daje się zmanipulować. - Bądźmy jednak czujni i nie wierzmy w historie opowiadane przez telefon, a o każdym podejrzanym telefonie powiadamiajmy policję. Pamiętajmy, że oszuści manipulujący seniorami często wykorzystują ich wrażliwość - apeluje podinsp. Stanisławska.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.