Straż graniczna zatrzymała kolejnych, nielegalnych imigrantów z Wietnamu. Pomagał im 29-letni Polak

17 sierpień 2018
Autor:  Redakcja
Straż graniczna zatrzymała kolejnych, nielegalnych imigrantów z Wietnamu. Pomagał im 29-letni Polak NOSG

Wszystko wydarzyło się na terenie byłego przejścia granicznego w Kostrzynie nad Odrą. Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali tam trzech obywateli Wietnamu podczas próby nielegalnego przekroczenia granicy. Nie mieli oni żadnych dokumentów. Cudzoziemcom pomagał 29-letni obywatel naszego kraju. To kolejne takie zatrzymanie w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

Cudzoziemcy zostali zatrzymani w piątek, 17 sierpnia, w godzinach nocnych. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gorzowie Wielkopolskim skontrolowali samochód marki Volkswagen Passat kierowany przez 29-letniego mieszkańca województwa mazowieckiego.

- W osobówce wraz z nim podróżowało trzech mężczyzn pochodzenia azjatyckiego. Zgodnie z oświadczeniem kierowcy wiózł ich do Berlina - mówi kpt. SG Rafał Potocki, rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Obcokrajowcy nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów uprawniających ich do pobytu w Polsce oraz do przekroczenia granicy. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze SG mężczyźni są obywatelami Wietnamu. Wszyscy zostali zatrzymani.

Cudzoziemcom za usiłowanie nielegalnego przekroczenia granicy grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. - Strażnicy graniczni za udzielanie Wietnamczykom pomocy w usiłowaniu nielegalnego przekroczenia granicy zatrzymali również 29-letniego kierowcę Volkswagena. Jemu również grozi kara pozbawienia wolności do lat 3 - dodaje Potocki.

Zatrzymanie cudzoziemców to dopiero początek działań. Obecnie trwają czynności mające na celu ustalenie i zatrzymanie osób zaangażowanych w to nielegalne przedsięwzięcie. To już trzecia grupa obywateli Wietnamu zatrzymana w ostatnich dwóch tygodniach. Od początku roku funkcjonariusze zatrzymali w związku z nielegalnym pobytem lub pracą 72 obywateli Wietnamu.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.