Kolejna grupa Wietnamczyków zatrzymana przy granicy z Niemcami

21 sierpień 2018
Kolejna grupa Wietnamczyków zatrzymana przy granicy z Niemcami Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Trzech obywateli Wietnamu zostało wczoraj zatrzymanych przez funkcjonariuszy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej podczas próby nielegalnego przekroczenia granicy. Cudzoziemcom pomagało dwóch mieszkańców województwa mazowieckiego. Oni również zostali zatrzymani.

Cudzoziemcy zostali zatrzymani 20 sierpnia około godziny 09.00 przez funkcjonariuszy Nadodrzańskiego Oddziału SG na drodze krajowej nr 2 tuż przed granicą. W samochodzie marki Ford Mondeo kierowanym przez 36-letniego mieszkańca województwa mazowieckiego, podróżowało czterech mężczyzn, w tym trzech pochodzenia azjatyckiego. Cudzoziemcy nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów. Mężczyźni oświadczyli, że są obywatelami Wietnamu. Zostali zatrzymani. Strażnicy graniczni zatrzymali również kierowcę oraz pasażera, mieszkańców województwa mazowieckiego w wieku 36 oraz 31 lat za udzielanie obywatelom Wietnamu pomocy w usiłowaniu nielegalnego przekroczenia granicy. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 3.

Funkcjonariusze Straży Granicznej prowadzą czynności zmierzające do potwierdzenia narodowości oraz tożsamości zatrzymanych. Ustalają również okoliczności wjazdu i pobytu cudzoziemców w Polsce.

To już czwarta grupa obywateli Wietnamu zatrzymana w ostatnim okresie przez funkcjonariuszy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Źródło: Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.