Żary: Dzielnicowi mieli uspokoić uciążliwego sąsiada. W jego lokalu znaleźli narkotyki (ZDJĘCIA)

22 sierpień 2018
Autor:  Redakcja
Żary: Dzielnicowi mieli uspokoić uciążliwego sąsiada. W jego lokalu znaleźli narkotyki KWP Gorzów Wlkp.

Wszystko wydarzyło się w niedzielę, 19 sierpnia. Dzielnicowi z Żar interweniowali w jednym z mieszkań na terenie gminy. Mieli oni jedynie uspokoić uciążliwego najemcę lokalu. Podczas prowadzonych czynności ujawnili oni znaczne ilości środków odurzających. Policjanci zatrzymali właściciela mieszkania. Decyzją Sądu 37-latek został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

W niedzielne popołudnie żarscy dzielnicowi udali się na interwencję związaną z nieporozumieniem sąsiedzkim. W zamiarze mieli oni jedynie przeprowadzenie rozmowy z mieszkańcem budynku wielorodzinnego oraz wezwanie go do zachowania zgodnego z obowiązującymi i przyjętymi zasadami współżycia społecznego.

Funkcjonariusze w trakcie wykonywanych czynności poczuli silną woń przypominającą zapach marihuany. - Mundurowi natychmiast postanowili sprawdzić swoje podejrzenia. W różnych częściach mieszkania zabezpieczyli łącznie 2 kilogramy suszu roślinnego oraz 15 krzewów konopi. W międzyczasie zatrzymali 37-latka - mówi nadkom. Sylwia Rupieta z żarskiej policji.

Dalsze czynności pozwoliły na przedstawienie mężczyźnie zarzutów posiadania, uprawy i udzielania środków odurzających. Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Żarach zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. - Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet 10 lat pozbawienia wolności - dodaje nadkom. Rupieta.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top stat4u

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.