Gruzin nie otrzymał azylu więc udawał obywatela Łotwy

30 sierpień 2018
Gruzin nie otrzymał azylu więc udawał obywatela Łotwy Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki Straży Granicznej w Świecku zatrzymali obywatela Gruzji, który posługiwał się podrobionymi łotewskimi dokumentami. Mężczyzna nie otrzymał w Niemczech ochrony międzynarodowej więc podając się za Łotysza chciał zalegalizować swój pobyt w Unii Europejskiej.

Dzisiaj rano funkcjonariusze SG zatrzymali do kontroli wjeżdżający do naszego kraju pojazd marki Volkswagen Crafter. Kierowca samochodu oświadczył funkcjonariuszom, że jest obywatelem Łotwy i na dowód tego okazał im łotewski dowód osobisty oraz łotewskie prawo jazdy. Strażnicy graniczni szybko stwierdzili, że dokumenty są w całości podrobione – wykonane na wzór oryginalnych. Podczas składanych wyjaśnień mężczyzna oświadczył, że jest 28-letnim obywatelem Gruzji. Poprzez Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych szybko ustalono, że cudzoziemiec złożył w Niemczech wniosek o azyl, który nie został mu przyznany. Mężczyzna aby zalegalizować swój pobyt w Niemczech posługiwał się podrobionymi dokumentami. Gruzin usłyszy zarzut popełnienia przestępstwa nielegalnego przekroczenia granicy i posługiwania się fałszywymi dokumentami. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Świecku. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

W tym roku jest to już 27 podrobiony dowód osobisty, zatrzymany przez funkcjonariuszy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.