22 zarzuty za handel podrobionymi okularami (GALERIA)

04 wrzesień 2018
(1 głos)
22 zarzuty za handel podrobionymi okularami Policja Lubuska

„Przedsiębiorcza” mieszkanka powiatu wschowskiego została zatrzymana przez policjantów. 33-latka oferowała na portalu internetowym podróbki markowych okularów. Towar sprzedawała od 55 złotych, podczas gdy ich oryginalne odpowiedniki kosztują nawet około tysiąca złotych. Za popełnione przestępstwa grozi jej kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Zespół do Zwalczania Przestępczości Gospodarczej Wydziału Kryminalnego wschowskiej Policji w ramach współpracy z głogowskim Wydziałem PG KPP w Głogowie otrzymał informację, że na jednym z portali internetowych znajdowały się zamieszczone oferty promocyjnej sprzedaży markowych okularów słonecznych. Ceny poszczególnych modeli optowały w granicach od 55 złotych do 300 złotych, gdzie wartość oryginalnych odpowiedników dochodziła nawet do tysiąca złotych. Podjęte przez mundurowych czynności doprowadziły do ustalenia adresu i danych personalnych sprzedawcy. Wschowscy kryminalni zatrzymali 33–letnią mieszkankę powiatu wschowskiego, która od listopada 2016 roku do wiosny 2017 roku oferowała do sprzedaży podróbki okularów przeciwsłonecznych znanej marki na internetowym rynku. 33-latka usłyszała 22 zarzuty wprowadzenia do obrotu towaru z podrobionym znakiem towarowym znanej markowej firmy. W miejscu zamieszkania policjanci zabezpieczyli 8 sztuk podrobionych okularów przeciwsłonecznych, które przygotowane były do sprzedaży dla potencjalnych klientów. W trakcie składania wyjaśnień kobieta opowiedziała w jaki sposób dochodziło do finalizacji kupna-sprzedaży. Przyznała się do sprzedaży kilkuset sztuk okularów, jednak nie wszystkie opatrzone były markowym znakiem towarowym. Swój towar upłynniała w szczególności na terenie powiatu głogowskiego wysyłkowo lub osobiście w umówionym wcześniej miejscu. Za popełnione przestępstwa grozi jej kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: podkom. Maja Piwowarska Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

TAGI
Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.