Grupa obywateli Iraku usiłowała nielegalnie przekroczyć granicę

10 wrzesień 2018
Grupa obywateli Iraku usiłowała nielegalnie przekroczyć granicę Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Świecku zatrzymali 6 obywateli Iraku, którzy usiłowali nielegalnie przekroczyć granicę. Zatrzymano także kierowcę pojazdu obywatela Syrii, który pomagał cudzoziemcom.

W sobotę, 8 września funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Świecku tuż przed granicą zatrzymali do kontroli wyjeżdżający z naszego kraju samochód marki Opel Astra. W aucie kierowanym przez obywatela Syrii podróżowało 6 obywateli Iraku, w tym troje dzieci. Cudzoziemcy posiadali przy sobie dokumenty potwierdzające fakt, że złożyli na Litwie wnioski o udzielenie im ochrony międzynarodowej. Wydane obywatelom Iraku dokumenty legalizowały ich pobyt na terenie Litwy, ale nie uprawniały do przekraczania granicy i pobytu w innych państwach UE. Cudzoziemcy zamiast oczekiwać na zakończenie toczącego się postępowania postanowili nielegalnie przekroczyć granicę i wyjechać do Niemiec. Obywatelom Iraku przedstawiono zarzut usiłowania nielegalnego przekroczenia granicy. Obcokrajowcy przyznali się do zarzucanego im czynu i dobrowolnie poddali się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 1 rok próby oraz karze grzywny. Decyzją Sądu Rejonowego w Słubicach cudzoziemcy do czasu przekazania ich stronie litewskiej przebywać będą w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców. Kierowca 32-letni obywatel Syrii, który posiadał litewski dokument podróży oraz litewską kartę pobytu przyznał się do zarzucanego mu czynu i dobrowolnie poddał się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 1 rok próby oraz karze grzywny.

Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

straz graniczna

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.