Zielona Góra: Luksusowy Mercedes skradziony w Niemczech odzyskany przez policjantów (ZDJĘCIA)

10 wrzesień 2018
(4 głosów)
Autor: 
Luksusowy Mercedes skradziony w Niemczech odzyskany przez policjantów KMP Zielona Góra

Zielonogórscy policjanci z Wydziału Kryminalnego uzyskali informacje operacyjne o luksusowym samochodzie marki Mercedes, który został skradziony na terenie Niemiec, a ukrywany był w rejonie Zielonej Góry. Funkcjonariusze namierzyli i odzyskali pojazd. W garażu znajdowały się również inne skradzione sprzęty. Do sprawy zatrzymano dwie osoby, które były już notowane za podobne przestępstwa.

Kryminalni tuż po uzyskaniu pierwszej informacji o skradzionym samochodzie natychmiast podjęli działania, aby namierzyć miejsce jego przechowywania. Policjanci sprawnie ustalili, że luksusowy Mercedes znajduje się w jednym z garaży w rejonie Zielonej Góry.

Do akcji zaangażowano wówczas między innymi funkcjonariuszy z Nieetatowej Grupy Realizacyjnej. Gdy mundurowi podjechali na miejsce zastali tam dwóch mężczyzn, którzy próbowali załadować samochód na lawetę. - Obaj zostali zatrzymani, a luksusowego Mercedesa zabezpieczono na parkingu strzeżonym - mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik zielonogórskiej policji.

Zatrzymani to 35 i 42-latek, mieszkańcy powiatu zielonogórskiego. Mężczyźni byli już wcześniej notowani za podobne przestępstwa, a starszy z nich odbywał nawet kary pozbawienia wolności. - Obaj usłyszeli już zarzuty paserstwa i kradzieży, za które kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do nawet 5 lat. Decyzją prokuratora 35 i 42-latek zostali objęci już policyjnym dozorem - informuje podinsp. Stanisławska.

Wartość odzyskanego, luksusowego Mercedesa policjanci szacują na co najmniej 200 tys. zł. Ponadto podczas prowadzonych czynności mundurowi ujawnili skradzioną przyczepkę samochodową wraz z agregatem prądotwórczym. Właściciel wycenił jej wartość wartość na 14 tysięcy złotych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.