Cios w przestępczość narkotykową. Policjanci z Nowej Soli zlikwidowali 8 plantacji (FILM, ZDJĘCIA)

11 wrzesień 2018
(2 głosów)
Autor: 
Cios w przestępczość narkotykową. Policjanci z Nowej Soli zlikwidowali 8 plantacji KPP Nowa Sól

Zlikwidowanie ośmiu plantacji oraz zabezpieczenie kilogramu marihuany i 558 krzewów konopi indyjskich, z których można uzyskać ponad 12 kilogramów suszu. To bilans akcji przeprowadzonej przez policjantów z Nowej Soli. Do sprawy zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy usłyszeli już zarzuty.

Nowosolscy policjanci po raz kolejny w tym miesiącu uderzyli w przestępczość narkotykową. Tym razem namierzyli dwóch mężczyzn w wieku 30 i 34 lat związanych z uprawą i wprowadzaniem na rynek zabronionych substancji. Obaj trafili do policyjnej celi w środę, 5 września.

W trakcie działań funkcjonariusze dotarli do 8 miejsc, w których uprawiano krzewy konopi indyjskich. Plantacje były rozmieszczone w różnych rejonach powiatu nowosolskiego. - Podczas zatrzymania mężczyzn, policjanci zabezpieczyli ponad kilogram suszu i 558 krzewów konopi. Szacujemy, że z zabezpieczonych krzaków można byłoby uzyskać ponad 12 kilogramów suszu - mówi sierż. Agata Towpik, zastępca rzecznika prasowego nowosolskiej policji.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Sąd zadecydował o trzymiesięcznym areszcie dla 30-latka. - Realizacja sprawy jest wynikiem pracy operacyjnej nowosolskich kryminalnych - dodaje sierż. Towpik.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.