Winobraniowa akcja "Trzeźwy Kierowca". Dzisiejszy rekordzista miał ponad promil alkoholu (ZDJĘCIA)

11 wrzesień 2018
Autor: 
Winobraniowa akcja "Trzeźwy Kierowca". Dzisiejszy rekordzista miał ponad promil alkoholu KWP Gorzów Wlkp/zdjęcie poglądowe

Zielonogórscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z innych jednostek, delegowanych do Zielonej Góry na czas Winobrania, sprawdzali we wtorek, 11 września, stan trzeźwości kierujących w różnych częściach miasta. Mundurowi podczas porannych działań zatrzymali dwie osoby. Niechlubny rekordzista wsiadł za kierownicę samochodu dostawczego mając w swoim organizmie ponad promil alkoholu.

Działania przeprowadzono w czterech różnych punktach miasta. Policjanci ustawili się na al. Wojska Polskiego przy wylocie z miasta, w okolicach ronda PCK oraz na ul. Sulechowskiej i Trasie Północnej. - Dzisiejsza akcja nie powinna być zaskoczeniem dla kierujących. Zapowiadaliśmy je wraz ze zbliżającym się Winobraniem - mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik zielonogórskiej policji.

Na jazdę pod wpływem alkoholu zaryzykowali jednak dwaj kierujący. Obaj muszą się teraz liczyć z utratą prawa jazdy oraz grzywną. Jeden z nich, u którego badanie na zawartość alkoholu wykazało ponad promil, straci prawo jazdy na co najmniej 3 lata i będzie też odpowiadał karnie.

Wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierujących będą kontynuowane przez kolejne dni. - Policjanci będą pojawiać się w różnych miejscach o różnych godzinach, dlatego przestrzegamy przed wsiadaniem za kierownicę po alkoholu - dodaje podinsp. Stanisławska.

Fot. KMP Zielona Góra

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.