Świebodzin: Wyszedł z celi i wyzywał ratownika medycznego. Kolejny pluł na policjantów

12 wrzesień 2018
(1 głos)
Autor: 
Świebodzin: Wyszedł z celi i wyzywał ratownika medycznego. Kolejny pluł na policjantów Redakcja/zdjęcie poglądowe

W przeciągu trzech dni dwóch mieszkańców Świebodzina przekonało się, że znieważenie funkcjonariusza lub naruszenie jego nietykalności nie pozostanie bezkarne. Pierwszy z nich w sobotę, 8 września, wyzywał ratownika medycznego, a drugi dwa dni później interweniujących wobec niego policjantów. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Grozi im kara pozbawienia wolności do roku czasu.

Pierwszy przypadek znieważenia funkcjonariusza miał miejsce 8 września. Starszy mężczyzna, krótko po opuszczeniu budynku komendy policji w Świebodzinie, gdzie dzień wcześniej był doprowadzony do wytrzeźwienia, wezwał do miejsca zamieszkania zespół pogotowia, ponieważ miał się źle poczuć. 60-latek nie dawał jednak sobie pomóc. W trakcie czynności wykonywanych przez ratownika medycznego nieustannie wyzywał go i znieważał.

- Mężczyzna w związku z zachowaniem oraz popełnionym przestępstwem został zatrzymany przez policjantów. Ponownie trafił on do celi, którą niedawno opuścił. Tym razem grożą mu jednak dużo większe konsekwencje - mówi asp. sztab. Łukasz Szymański, zastępca rzecznika świebodzińskiej policji.

Do kolejnego zdarzenia doszło w poniedziałek, 10 września. 33-letni mieszkaniec Świebodzina podczas interwencji przeprowadzanej wobec niego postanowił pluć na mundury policjantów. W międzyczasie naruszył również nietykalność cielesną jednego z nich. Mężczyzna od razu został zatrzymany.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.