Pożar na osiedlu Czarkowo w Zielonej Górze. W akcji 3 zastępy straży pożarnej (ZDJĘCIA)

20 wrzesień 2018
Autor:  Redakcja
Pożar na osiedlu Czarkowo w Zielonej Górze. W akcji 3 zastępy straży pożarnej

Do zdarzenia doszło w środę, 19 września, w godzinach nocnych. Z mieszkania na os. Czarkowo w zielonogórskiej dzielnicy Nowe Miasto wydobywał się dym. Na miejscu działały 3 zastępy straży pożarnej.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego operacyjnego Miejskiego Stanowiska Kierowania w Zielonej Górze około godziny 22:15. Zgłaszający wyczuł z jednego z mieszkań w kompleksie "Złota Łącza" wyraźny zapach spalenizny. Ponadto z lokalu wydobywał się dym.

Do zdarzenia zadysponowano 3 zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Zielonej Górze, w tym drabinę mechaniczną. Strażacy-ratownicy od razu założyli aparaty powietrzne. Pierwsza grupa wraz z wyważarką udała się na klatkę schodową, natomiast druga rota, po rostawieniu drabiny, beż żadnego problemu weszła do mieszkania przez balkon.

Już po chwili sytuacja została całkowicie opanowana. W środku znajdowało się jedynie sporo dymu, który po otwarciu drzwi balkonowych szybko ulotnił się na zewnątrz. - Powodem interwencji był garnek pozostawiony na kuchence. W mieszkaniu nikogo nie było - mówią strażacy.

Z powodu braku właściciela, strażacy przekazali mieszkanie policjantom, którzy przybyli na miejsce zdarzenia. Funkcjonariusze zabezpieczyli lokal i skontaktują się z najemcą.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top stat4u

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.