Porwali mężczyznę a następnie wywieźli do lasu, gdzie dotkliwie go pobili i okradli

11 październik 2018
(1 głos)
Porwali mężczyznę a następnie wywieźli do lasu, gdzie dotkliwie go pobili i okradli Pixabay.com

Wszystko wydarzyło się 6 grudnia 2017 roku w jednej z miejscowości powiatu żarskiego. Trzej mężczyźni w wieku od 29 do 37 lat bezprawnie pozbawili wolności mężczyznę, wywieźli go do lasu, gdzie został dotkliwie pobity i okradziony.

Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko trzem mężczyznom w wieku od 29 do 37 lat. Oskarżonym zarzucono, że 6 grudnia 2017 roku w jednej z miejscowości powiatu żarskiego, działając wspólnie  w porozumieniu z innymi nieustalonymi osobami, bezprawnie pozbawili wolności mężczyznę.

Sprawcy wywieźli pokrzywdzonego w rejon kompleksu leśnego, gdzie dusili go, bili metalowym kluczem do kół, kijem bejsbolowym po głowie i całym ciele, oraz przykładali nóż do gardła grożąc pozbawieniem życia.

Mężczyzna doznał poważnych obrażń ciała w postaci złamania kości nosowej, prawego oczodołu, krwiaka oraz licznych otarć i zasinień. Oprawcy ukradli pokrzywdzonemu telefon oraz 100 złotych.

Wszyscy trzej mężczyźni w toku prowadzonego śledztwa na wniosek prkuratora zostali tymczasowo aresztowani przez sąd. Jeden z oskarżonych działał w warunkach recydywy. Grozi im kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności, sprawcy działającemu w warunkach recydywy grozi kara do 15 lat.

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.