Świebodzin: Reks nie mógł odnaleźć drogi do domu. Policjantom przekazała go grupa dzieci

21 listopad 2018
(2 głosów)
Autor: 
Świebodzin: Reks nie mógł odnaleźć drogi do domu. Policjantom przekazała go grupa dzieci KPP Świebodzin

Kiedy dzieci wracały wieczorem do domu zauważyły błąkającego się pieska. Wszyscy szybko doszli do wniosku, że zwierzak nie może samodzielnie odnaleźć właściciela, dlatego o pomoc postanowili poprosić policjantów. Po dwóch godzinach, trzymiesięczny Reks powrócił do właścicieli cały i zdrowy.

Wszystko wydarzyło się wieczorem we wtorek, 20 listopada. Kilkoro dzieci w pobliżu targowiska w Świebodzinie znalazło błąkającego się małego pieska. Zwierze wyglądało na wystraszone i ewidentnie samo nie potrafiło odnaleźć drogi do domu. Grupa dzieci nie mogąc ustalić właściciela postanowiła poszukać pomocy w Komendzie Powiatowej Policji w Świebodzinie.

- Niecodziennie policjanci zajmują się tego typu sprawami, ale chętnie zaangażowali się w poszukiwanie właściciela. Na miejscu szczeniakiem zaopiekowali się funkcjonariusze z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, którzy nakarmili i napoili zwierzę, a następnie rozpoczęli poszukiwania. Aby odnaleźć dom trzymiesięcznego Reksa wykorzystali siłę portali społecznościowych - mówi sierż. sztab. Marcin Ruciński, rzecznik świebodzińskiej policji.

Niespełna dwie godziny po tym jak piesek został przyprowadzony na komendę trafił z powrotem do domu. Z rozmowy z właścicielami Reksa wynikało, że wymknął on się poprzez uchylone drzwi. Domownicy próbowali go szukać, ale bezskutecznie. - Na szczęście przygoda młodego Reksa dzięki pomocy dzieci i policjantów zakończyła się szczęśliwie - dodaje Ruciński.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.