Zabili łopatą i zakopali. Zabójcy skazani na 25 lat więzienia

10 styczeń 2019
Zabili łopatą i zakopali. Zabójcy skazani na 25 lat więzienia gorzowianin.com

W środę w Sądzie Okręgowym w Gorzowie zapadł wyrok w sprawie głośnego zabójstwa Marka R. z Deszczna, który został zabity łopatą i zakopany. Sędzia uznał za winnego Dawida S. i jego kolegę Kamila E. i wymierzył mężczyznom karę 25 lat więzienia za zabicie 42-latka.

W październiku w Sądzie Okręgowym w Gorzowie ruszył proces głośnego zabójstwa, które zostało odkryte po 5 latach w Deszcznie. Chodzi o zabójstwo 42-letniego Marka R., który został zabity łopatą i zakopany na podwórku. Na ławie oskarżonych zasiadły cztery osoby - konkubina mężczyzny Iwona S., która usłyszała zarzut pobicia oraz podżegania do zabójstwa. A także jej syn Dawid S. i kolega Kamil E., którzy usłyszeli zarzut pobicia oraz zabójstwa 42-latka. Natomiast znajomy mężczyzn - Marcin M. odpowie tylko za pobicie 42-latka.

Prokurator Maria Jarocka żądała po 25 lat więzienia dla Dawida S. i Kamila E. za zabójstwo Marka R. Natomiast dla Iwony S., która podżegała do zabójstwa żądała 15 lat więzienia. W akcie oskarżenia możemy przeczytać, że Dawid S., Kamil E. I Marcin M. wzięli udział w pobiciu Marka R. Mężczyźni zadawali uderzenia pięściami i bili go po całym ciele. Następnie działając w zamiarze bezpośrednim, Kamil E. w towarzystwie Dawida S. zadał kilka ciosów łopatą w okolice krtani Marka. Iwona S. chcąc, aby Kamil E. i Marcin M. wzięli udział w pobiciu Marka, obiecywała im za to pieniądze. Iwona S. podczas spożywania alkoholu w Deszcznie miała mówić do mężczyzn "zabijcie go, wykończcie go".

Obrońcy żądali dla Iwony S. uniewinnienia, dla Dawida S. sprawiedliwego wyroku w przypadku zabójstwa, a w przypadku pobicia ze skutkiem śmiertelnym 1 roku więzienia, dla Kamila E. uniewinnienia i dla Marcina M. kary w charakterze wolnościowym.

Wyrok w sprawie zabójstwa zapadł środę 9 stycznia w Sądzie Okręgowym w Gorzowie. Sędzia Rafał Kraciuk uznał za winnego Dawida S. i wymierzył mu łączną karę 25 lat więzienia, uznał za winnego Kamila E. i wymierzył karę łączną 25 lat więzienia, uznał za winną Iwonę S. i wymierzył karę łączną 12 lat więzienia. Również uznał za winnego Marcina M. i wymierzył łączną karę 1 roku więzienia. Zaliczył także na poczet kary okres tymczasowego aresztowania od stycznia 2017 roku do stycznia 2019 roku.

Źródło: gorzowianin.com

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.