Wypadek pod Wilkanowem. Jedna osoba była uwięziona w dachującym pojeździe (ZDJĘCIA)

11 marzec 2019
Autor: 
Wypadek pod Wilkanowem. Jedna osoba była uwięziona w dachującym pojeździe

Dwie osoby trafiły do szpitala po wypadku na drodze krajowej nr 27 na wysokości Wilkanowa pod Zieloną Górą. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe, jeden z nich dachował.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że niespełna 19-letni kierowca Audi A4 jechał od strony miejscowości Słone. Na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 27 nie ustąpił on pierwszeństwa prawidłowo jadącemu pojazdowi marki Ford i na środku jezdni czołowo uderzył go w bok. Jak relacjonował świadek zdarzenia, kierowca Audi miał zupełnie nie hamować przed skrzyżowaniem.

Zderzenie było bardzo silne. Ford przeleciał kilka metrów i dachował, natomiast Audi wpadło wprost do przydrożnego rowu. Sprawca zdołał samodzielnie opuścić samochód. Gorzej było z kierowcą Forda, który był w nim uwięziony.

Do akcji wysłano dwa zastępy straży pożarnej z Zielonej Góry oraz ochotników z pobliskiej Świdnicy. Strażacy tuż po przyjeździe zabezpieczyli rozbite auta i wyciągnęli rannego kierowcę Forda. Mężczyzna po opatrzeniu przez załogę specjalistycznego zespołu pogotowia został przetransportowany do szpitala. Wkrótce dotarł również zespół podstawowy, który zabrał na szczegółowe badania kierowcę Audi.

Swoje czynności na miejscu zdarzenia cały czas prowadzą policjanci z oddziałów prewencji. Wkrótce dojadą do nich funkcjonariusze z drogówki, którzy ustalą wszystkie okoliczności tego incydentu. Na drodze krajowej nr 27 mogą występować utrudnienia w ruchu.

14.03.19 | Godzina 16:00 - Niestety, poważnie ranny mężczyzna zmarł w zielonogórskim szpitalu. Doznał on wielu urazów wielonarządowych. Sprawą zajmuje się już prokuratura.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top stat4u

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.