Osobówka uderzyła w drzewo. Nietrzeźwy kierowca uciekł z miejsca zdarzenia z 2,5 letnim dzieckiem

12 marzec 2019
(9 głosów)
Fot. Wolsztyn 112

Wszystko wydarzyło się na Drodze Wojewódzkiej numer 313 na wysokości miejscowości Liny. Samochód osobowy prowadzony przez nietrzeźwego mężczyznę wypadł z drogi i uderzył w drzewo. W pojeździe podróżowały dwie osoby w tym 2,5-letni chłopiec. Sprawca zdarzenia wraz z dzieckiem zbiegł z miejsca kolizji. 

We wtorek, 12 marca, kilka minut przed godziną 17 na Drodze Wojewódzkiej numer 313 samochód osobowy marki BMW wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Pojazdem podróżowały dwie osoby w tym 2,5-letni chłopiec, prawdopodobnie syn kierującego. Z relacji świadka wynika, iż zaraz po zdarzeniu na miejsce przyjechał pojazd typu bus i zabrał uczestników kolizji.

Policjanci szybko ustalili kierującego pojazdem. - Autem kierował mieszkaniec powiatu świebodzińskiego i w aucie było 2,5 roczne dziecko - podaje asp. szt. Wojciech Adamczyk, Rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie.

Jak ustalił portal NewsLubuski.pl, po badaniu alkomatem okazało się, że mężczyzna ma ponad 0,4 promila alkoholu w organizmie, zatem w chwili zdarzenia znajdował się w stanie po spożyciu alkoholu, co jest wykroczeniem. Kierujący nie przyznaje się do winy. O jego losie zadecyduje teraz sąd. 

Z racji na lokalizację zdarzenia (kilkusetmetrowy odcinek DW 313 należy do województwa wielkopolskiego), na miejscu pracowało łącznie 7 zastępów straży pożarnej z dwóch powiatów zielonogórskiego oraz wolsztyńskiego. Zielonogórscy policjanci wykonali wszelkie czynności na miejscu zdarzenia a sprawę przekazali do Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie.

W miejscu zdarzenia wprowadzono ruch wahadłowy.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.