2-letni chłopiec utonął w rowie. Nowe informacje

25 marzec 2019
2-letni chłopiec utonął w rowie. Nowe informacje Redakcja

Do ogromnej tragedii doszło w niedzielę, 24 marca, we wsi Książ Śląski w powiecie nowosolskim. 2-letni chłopiec wpadł do przydrożnego rowu, gdzie utonął. Na miejscu do późnych godzin nocnych pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora. Ciało chłopca zostało zabezpieczone do sekcji.

Jak ustalił portal NewsLubuski.pl, wszystko wydarzyło się około godziny 16:00. 2-letni chłopiec wraz z trójką innych dzieci, bedąc pod opieką osób dorosłych bawił się na posesji przed domem. W budynku miały znajdować sie matka oraz babcia chłopca. W pewnym momencie 2-latek niezauważenie oddalił się i wpadł do rowu wypełnionego wodą, który znajdował się bezpośrednio przed posesją. Nie wiadomo po jakim czasie opiekunowie zauważyli że chłopiec zniknął. 

Kiedy rodzina zorientowała się, że dziecko zniknęło, natychmiast rozpoczęła jego poszukiwania. Nagle jedna z osób zauważyła chłopca w przydrożnym rowie. Maluch natychmiast został wyciągnięty z wody, lecz nie oddychał. Członkowie rodziny przystąpili do resuscytacji i wezwali zespół pogotowia. Na miejsce przybył ambulans z Nowej Soli oraz śmigłowiec LPR z Zielonej Góry. Ratownicy medyczni wspólnie z lekarzem przez półtorej godziny walczyli o życie 2-latka. Niestety, malca nie udało się uratować.

O tragedii powiadomiono policję oraz prokuraturę. Cały teren od razu został odgrodzony taśmą, żadna osoba postronna nie miała tam wstępu. - Nie znamy jeszcze bezpośredniej przyczyny zgonu, ani nie mamy szczegółowych ustaleń. W środę będzie sekcja zwłok. Wtedy będziemy wiedzieć coś więcej. - podaje Prokurator Ewa Antonowicz. 

Na posesji znajdowało się siedem osób dorsołych i czwórka dzieci. Część z dorosłych piła piwo do obiadu. Jak podaje Prokurator Ewa Antonowicz, osoby te były przebadane alkomatem, który wykazał około 0,3 mg alkoholu w wydychanym powietrzu. Przesłuchana została jedna osoba, pozostała część rodziny nie była w stanie złożyć zeznań.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.