Pożar w Okuninie koło Sulechowa. Zaczęło się od auta, potem ogień zajął dom (ZDJĘCIA)

26 marzec 2019
(9 głosów)
Autor: 
Pożar w Okuninie koło Sulechowa. Zaczęło się od auta, potem ogień zajął dom OSP Trzebiechów, OSP Smolno Wielkie

Osiem zastępów straży pożarnej gasiło pożar budynku mieszkalnego w Okuninie (gmina Sulechów). Zdaniem ratowników ogień pojawił się prawdopodobnie w osobówce zaparkowanej pod wiatą, a później szybko rozprzestrzenił po całym obiekcie.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego zielonogórskich strażaków po godzinie 16:00. W miejscowości Okunin płonął budynek mieszkalny.

Na miejscu pracowało osiem zastępów straży pożarnej. Ogień nieustannie gasiło kilku ratowników wyposażonych w aparaty powietrzne. W akcji udział brali strażacy zawodowi z Sulechowa oraz ochotnicy z Trzebiechowa, Smolna Wielkiego, Mozowa i Starego Kramska.

Około godziny 17:00 sytuacja była już opanowana. Wówczas do zadań strażaków należało już tylko przeprowadzenie niezbędnych prac rozbiórkowych. Ponadto wszystkie tlące się elementy budynku zostały dokładnie przelane. Na szczęście żaden z mieszkańców nie został poszkodowany.

Ostateczna przyczyna pożaru nie jest jeszcze znana, ustali to biegły z zakresu pożarnictwa. Ze wstępnych ustaleń strażaków wynika jednak, że początkowo miał zapalić się samochód osobowy pozostawiony pod wiatą. Następnie ogień rozprzestrzenił się na budynek mieszkalny.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.