Drogówka dba o bezpieczeństwo motocyklistów

08 kwiecień 2019
(1 głos)
Drogówka dba o bezpieczeństwo motocyklistów KPP Krosno Odrzańskie

Ciepła i słoneczna pogoda sprawiła, że pasjonaci dwóch kółek wyciągnęli swoje maszyny i wyjechali na drogi. Była to doskonała okazja aby policjanci z krośnieńskiej drogówki przypomnieli motocyklistom o zasadach bezpiecznej jazdy. 

W miniony weekend policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim prowadzili działania „Jednoślad” podczas których informowali motocyklistów jak bezpiecznie poruszać się po drogach. W trakcie tej akcji okazało się, że nie wszystkie przepisy były im dobrze znane.

Kierowcy nie zawsze pamiętają, że liczba motocykli jadących w zorganizowanej kolumnie nie może przekroczyć 10 pojazdów, a odległość pomiędzy kolejnymi kolumnami nie może być mniejsza niż 500 metrów. Pamiętajmy też, że jazda w kolumnie nie zwalnia kierowców od przestrzegania obowiązujących przepisów ruchu drogowego, między innymi i tego, że poruszając się motocyklem powinniśmy jechać możliwie blisko prawej krawędzi jezdni.

Zdarza się, że motocykliści chcąc zademonstrować swoje umiejętności wykonują na drogach niebezpieczne manewry. To najczęściej jazda na jednym kole. Pamiętajmy jednak, że ustawa prawo o ruch drogowym zabrania używania pojazdów w sposób zagrażający bezpieczeństwu osób znajdujących się w lub na pojeździe, a także i poza nim. Nie można też używać motocykla w sposób który powodowałby nadmierny hałas.

Powszechnie znanym obowiązkiem jest używanie w czasie jazdy motocyklem kasku ochronnego. Kierując motocyklem nie można przewozić osób nietrzeźwych, chyba że taka osoba przewożona jest w bocznym wózku.

Niezależnie od możliwości technicznych motocykla. Zawsze musimy stosować się do przepisów dotyczących prędkości. To właśnie zbyt szybka jazda jest jedną z głównych przyczyn wypadków.

Źródło: kom. Norbert Marczenia - KPP Krosno Odrzańskie

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.