22-latek po raz drugi stracił prawo jazdy za zbyt szybką jazdę

25 kwiecień 2019
(1 głos)
22-latek po raz drugi stracił prawo jazdy za zbyt szybką jazdę Redakcja

We wtorek, 23 kwietnia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Krośnie Odrzańskim zatrzymali prawo jazdy młodemu mieszkańcowi Nowej Soli, który już po raz drugi stracił uprawnienia z powodu zbyt szybkiej jazdy.

Policjanci z drogówki zauważyli mknącego z dużą prędkością osobowego fiata. Kierowca wjeżdżając do Połupina od strony Zielonej Góry jechał z prędkością 104 km/h. Policjanci zatrzymali go do kontroli. Okazało się, że kierowcą był 22-letni mieszkaniec Nowej Soli. Młody kierowca uprawnienia do kierowania ma od niespełna dwóch lat, a już po raz drugi policjanci zatrzymali je za przekroczenie nadmiernej prędkości - ostatni raz blisko rok temu.

Przypominamy, że nowelizacja ustawy prawo o ruchu drogowym wprowadziła przepis zobowiązujący policjanta do zatrzymywania prawa jazdy w przypadku ujawnienia czynu polegającego na kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym. W tym roku policjanci z Krosna Odrzańskiego zatrzymali już 7 takich dokumentów.

Źródło: kom. Norbert Marczenia Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.