Pożar na wysypisku śmieci pod Sulechowem. W akcji 8 zastępów straży pożarnej (ZDJĘCIA)

01 maj 2019
(6 głosów)
Autor: 
Pożar na wysypisku śmieci pod Sulechowem. W drodze są kolejne jednostki Redakcja

Pożar wybuchł w środę, 1 maja. Po godzinie 22:00 do dyżurnego operacyjnego zielonogórskich strażaków wpłynęło zgłoszenie o pożarze śmieci na wysypisku w Nowym Świecie pod Sulechowem.

Do pożaru sterty składowanych odpadów doszło na terenie Zakładu Utylizacji Odpadów Nowy Świat. Na miejscu zdarzenia pracuje łącznie 8 zastępów straży pożarnej w tym cysterna o pojemności 25 tys. litrów wody. Teren zdarzenia zabezpiecza patrol policji.

W działanich udział biorą również pracownicy zakładu, przy pomocy kilku fadromów rozgarniają płonące odpady. Znacząco ułatwia to akcję gaśniczą.

Na ten moment nie jest znana przyczyna pożaru. To ustali policja.

Godzina 23:00 - Na miejsce dojechały kolejne samochody gaśnicze. Łącznie pożar gasi już 11 zastępów straży pożarnej.

Godzina 23:20 - Pożar został już opanowany, trwa żmudne dogaszanie. Strażacy z pewnością spędzą tu jeszcze kilka godzin.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.