Policjanci zatrzymali młodych włamywaczy z Babimostu. Wpadł również paser (ZDJĘCIA)

02 maj 2019
(2 głosów)
Autor: 
Policjanci zatrzymali młodych włamywaczy z Babimostu. Wpadł również paser KMP Zielona Góra

Od początku roku na terenie gminy Babimost oraz Kargowa doszło do kilkunastu włamań. Policjantom udało się zatrzymać trójkę młodych sprawców. Zarzuty usłyszał także paser, który kupował kradziony towar.

Włamywacze wchodzili do mieszkań, garaży i budynków gospodarczych. Kradli między innymi kosiarki, piły spalinowe czy elektronarzędzia. Do spraw za każdym razem angażowani byli funkcjonariusze kryminalni z komisariatu w Sulechowie, których zadaniem było ustalenie podejrzanych.

W międzyczasie sprawcy usiłowali włamać się także do sklepu wędkarskiego, jednak nie poradzili oni sobie z zabezpieczeniami. - Dodatkowo w jednym przypadku, gdy włamali się do garażu w Babimoście i ukradli elektronarzędzia, wyjechali z niego samochodem właściciela. Po wyładowaniu skradzionego towaru porzucili auto na jednej z bocznych dróg - informuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik zielonogórskiej policji.

W wyniku intensywnych działań policjantów udało się ustalić oraz zatrzymać trzech podejrzanych zamieszkałych na terenie gminy Babimost. To osoby w wieku 17-19 lat. Wszyscy usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniami. - Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje karę od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował już wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego - dodaje podinsp. Stanisławska.

Łączna wartość skradzionych przedmiotów wynosi ponad 20 tysięcy złotych, a straty spowodowane przez zatrzymanych to kolejne kilka tysięcy. Część skradzionych sprzętów została już odzyskana. Ponadto zarzuty paserstwa usłyszał w tej sprawie kolejny podejrzany, który kupował i pomagał w ukryciu towaru pochodzącego z włamań. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.