Żagań: Jeden dzień - dwóch nietrzeźwych kierowców. Rekordzista miał ponad 3 promile

12 maj 2019
(2 głosów)
Autor: 
Żagań: Jeden dzień - dwóch nietrzeźwych kierowców. Rekordzista miał ponad 3 promile KPP Żagań

Wystarczyła tylko jedna doba, aby policjanci z Żagania zatrzymali dwóch kierowców pod wpływem alkoholu i jednego z cofniętymi uprawnieniami. - Nie ma przyzwolenia na takie zachowania - podkreślają mundurowi.

Apele oraz kampanie informacyjne zachęcające do niewsiadania za kierownicę pod wpływem alkoholu nie zawsze przynoszą pożądany efekt. Żagańscy policjanci systematycznie zatrzymują kierujących, którzy najwyraźniej nie mają świadomości o konsekwencjach swoich nieodpowiedzialnych zachowań.

Do pierwszego zdarzenia doszło w czwartek, 9 maja, w godzinach porannych. Na ulicy Dworcowej patrol ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymał wówczas do kontroli drogowej 29-letniego kierowcę osobowej Mazdy. Podczas sprawdzania mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że 29-latek prowadził auto pomimo cofniętych uprawnień do kierowania.

Pod wieczór na tej samej ulicy mundurowi zatrzymali pojazd marki Renault, którym kierował 41-latek. - Funkcjonariusze przeprowadzili badanie trzeźwości, które wykazało, że mężczyzna ma w swoim organizmie ponad 3 promile alkoholu. Osobie zatrzymano prawo jazdy, a pojazd, którym kierował, został odholowany i zabezpieczony na parkingu - informuje st. sierż. Aleksandra Jaszczuk, rzecznik żagańskiej policji.

Kolejna sytuacja miała miejsce w nocy z czwartku na piątek, kiedy dyżurny KPP w Żaganiu otrzymał zgłoszenie o kierującym pojazdem Opel, którego jazda wskazywała na stan nietrzeźwości. Policjanci udali się we wskazany rejon, gdzie na ul. Żarskiej podjęli kontrolę drogową wobec kierującego. Badanie trzeźwości nie wykazało jednak żadnych nieprawidłowości. 28-latek nie posiadał za to przy sobie prawa jazdy, za co został ukarany mandatem karnym.

Kiedy policjanci patrolówki dawali kierującemu sygnały do zatrzymania, równocześnie zatrzymała się kobieta jadąca za radiowozem. - Gdy 21-latka z Audi podeszła do policjantów, funkcjonariusze wyczuli od niej woń alkoholu. Okazało się, że ma ona prawie pół promila alkoholu w organizmie i nie posiada uprawnień do kierowania - dodaje st. sierż. Jaszczuk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.