9-letnia dziewczynka skrępowana i zakneblowana w wersalce. Mogła zostać zgwałcona

20 maj 2019
(3 głosów)
Autor: 
9-letnia dziewczynka skrępowana i zakneblowana w wersalce Fot. gorzowianin.com

Nocą w jednym z mieszkań w Gorzowie Wielkopolskim policjanci odnaleźli 9-letnią dziewczynkę, która była skrępowana i zakneblowana w wersalce. Śledczy nie wykluczają, że dziecko mogło zostać zgwałcone. Do sprawy zatrzymano już 24-letniego mężczyznę.

Jak ustalił portal gorzowianin.com, dziecko przebywało w mieszkaniu znajomego matki. W niedzielę 24-latek zadzwonił do matki dziewczynki i poinformował, że 9-latka gdzieś uciekła. Nie uwierzył w to jednak 14-letni brat dziewczynki, który wspólnie z kolegą pojechał do mieszkania mężczyzny przy ul. Małopolskiej na gorzowskim Zwarciu. Chłopcy pukali do drzwi, lecz nikt ich nie otwierał. Kiedy usłyszeli niepokojące odgłosy z lokalu, natychmiast wezwali policję.

Na miejsce przybyło kilka patroli policji. Pojawił się także zastęp strażaków, który umożliwił funkcjonariuszom siłowe wejście do mieszkania. W środku służby dokonały makabrycznego odkrycia. 9-latka została znaleziona w wersalce, była związana i zakneblowana. Dziewczynka ledwo oddychała, na pewno nie przeżyłaby nocy. Przez specjalistyczny zespół pogotowia została zabrana do szpitala.

Tuż po zdarzeniu policjanci rozpoczęli poszukiwania 24-latka. Około godziny 1:00 został on znaleziony przez patrol mundurowych przy ul. Śląskiej. Mężczyzna próbował uciekać przed funkcjonariuszami, lecz szybko został zatrzymany. Wkrótce zostanie przesłuchany w gorzowskiej prokuraturze.

Policja podejrzewa, że dziecko mogło zostać zgwałcone, lecz wszystko potwierdzi dopiero informacja ze szpitala. Obecnie policjanci pod nadzorem prokuratora sprawdzają inne okoliczności zdarzenia. - Ustalamy jakie były relacje pomiędzy 24-latkiem, a matką dziewczynki. Tutaj bardzo ważną rolę odegra operacyjna praca policjantów - mówił dla gorzowianin.com nadkom. Marcin Maludy, rzecznik Lubuskiej Policji.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.