18-latkowie z gminy Rzepin dokonywali kradzieży z włamaniem. Zostali zatrzymani

27 maj 2019
18-latkowie z gminy Rzepin dokonywali kradzieży z włamaniem Lubuska Policja

Zarzuty kradzieży z włamaniem oraz kradzieży usłyszało czterech 18-latków z gminy Rzepin. 18-latkowie w wyniku przestępczego działania spowodowali straty na łączną kwotę blisko 20 tysięcy złotych. Policjanci udowodnili im popełnienie co najmniej pięć tego typu przestępstw.

Sprawcy włamywali się do pomieszczeń gospodarczych i garaży na terenie gminy Rzepin. Łupem złodziei padały elektronarzędzia, rowery oraz piły spalinowe. W dwóch przypadkach złodzieje ukradli samochody pozostawione na prywatnych posesjach. Łączna suma poniesionych strat została wyceniona przez poszkodowanych na kwotę blisko 20 tysięcy złotych.

Pierwszą informację o kradzieży z włamaniem policjanci z Rzepina otrzymali na początku lutego br. i od tej chwili podjęli szereg działań mających na celu ustalenie i zatrzymanie sprawców.Tylko dzięki wnikliwej i skrupulatnej pracy operacyjnej oraz na podstawie zebranych informacji, policjanci ustalili, kto stoi za kradzieżami. Podejrzewane osoby wpadły w ręce policjantów w połowie maja. Czterech mieszkańców gminy Rzepin, w wieku 18 lat.

18-latkowie usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem oraz kradzieży. Mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów i poddali dobrowolnie karze. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Kodeks Karny za przestępstwo kradzieży z włamaniem przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.