Koń wpadł do bagna, uratowali go strażacy. Blisko 3-godzinna akcja zakończona sukcesem!

08 lipiec 2019

Strzeleccy strażacy zostali zadysponowani do nietypowej, nocnej interwencji. W miejscowości Przynotecko koń wpadł do grzęzawiska, niezbędna była natychmiastowa pomoc, gdyż zwierzę niemalże całkowicie znajdowało się w bagnie.

W środę, 3 lipca, o godzinie 21:29 dyżurny operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Strzelcach Kraj. otrzymał nietypowe zgłoszenie dotyczące konia, który wpadł do grzęzawiska. Po dotarciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali konia, który niemalże całkowicie znajdował się w bagnie, liczyły się każde sekundy, aby uratować przerażone zwierzę. Akcja ratownicza była bardzo trudna, godziny nocne w połączeniu z grząskim terenem w środku pola ograniczały pole manewru ratowników. 

Z każdym ruchem zwierzę zanurzał się jeszcze bardziej, w akcję ratowniczą zaangażowana była właścicielka konia oraz sąsiad, który użyczył ciężki sprzęt. Przy pomocy ciągnika z turem zwierzę udało się wydostać z grzęzawiska. Na miejscu zdarzenia był również weterynarz, który nieustannie czuwał nad bezpieczeństwem konia. 

Akcja ratunkowa trwała niespełna trzy godziny i zakończyła się sukcesem.

Na podstawie: KP PSP Strzelce Kraj. 

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top stat4u

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.