Policjanci odzyskali skradzione laptopy. Złodziej chciał je sprzedać w lombardzie

09 lipiec 2019
(1 głos)
Policjanci odzyskali skradzione laptopy. Złodziej chciał je sprzedać w lombardzie Redakcja

Policjanci z komisariatu II w Zielonej Górze, dzięki prowadzonym działaniom operacyjnym namierzyli sprawcę kradzieży i odzyskali skradzione laptopy o wartości prawie 17 tys. zł. W trakcie prowadzonego postępowania śledczy ustalili, że zatrzymany mężczyzna ma na swoim koncie także inne przestępstwa. Usłyszał w sumie 7 zarzutów. Został zatrzymany w chwili, gdy próbował sprzedać skradziony laptop w jednym z lombardów.

W poniedziałek, 1 lipca policjanci z Komisariatu II w Zielonej Górze przyjęli zgłoszenie o kradzieży z włamaniem, do której miało dojść podczas minionego weekendu. Do działań operacyjnych natychmiast przystąpili kryminalni z komisariatu, którzy wytypowali potencjalnego sprawcę i podjęli próbę jego zatrzymania. Policjanci namierzyli mężczyznę na jednej z ulic w centrum miasta. Mężczyzna idący ulicą niósł ze sobą torbę i w pewnym momencie wszedł do jednego z lombardów. Kryminalni weszli za nim i od razu sprawdzili sprzęt. Okazało się, że jest to laptop skradziony w wyniku włamania. Mężczyzna został natychmiast zatrzymany, a laptop zabezpieczony.

Zatrzymany mężczyzna to 33-letni mieszkaniec Zielonej Góry, znany policji i wcześniej wielokrotnie karany za kradzieże i kradzieże z włamaniem.

W trakcie prowadzonego postępowania policjanci ustalili, że 33-latek przyjechał w nocy z piątku na sobotę skradzionym wcześniej rowerem miejskim. Włamał się do środka wybijając szybę i mocno się przy tym kalecząc, a po włamaniu i kradzieży laptopów porzucił skradziony rower, następnie pieszo wrócił do domu.

Podczas prowadzonych czynności okazało się, że zatrzymany mężczyzna oprócz kradzieży roweru miejskiego i włamania do sklepu ze sprzętem elektronicznym ma na swoim koncie także inne przestępstwa m.in. przywłaszczenie mienia, usiłowanie włamania do garażu na jednym z zielonogórskich osiedli, kradzież z włamaniem do biura w centrum miasta skąd ukradł metalową kasetkę z pieniędzmi w kwocie ok. 2000 zł., kradzież z włamaniem do siedziby pewnej firmy gdzie ukradł sejf z pieniędzmi w kwocie ok. 3000 zł., nawigację samochodową, kluczyk do samochodu osobowego, pilarki elektryczne i klucz udarowy – łączną wartość strat pokrzywdzony oszacował na ok. 7 tys. zł., kradzież z włamaniem do kolejnego garażu skąd ukradł rower górski, dwa kaski motocyklowe oraz prostownik wartość strat to prawie 2500 zł.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał w sumie 7 zarzutów. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje karę od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło:podinsp. Małgorzata Stanisławska Komenda Miejsca Policji w Zielonej Górze

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.