Niebezpieczni przestępcy zatrzymani przez antyterrorystów. Na koncie napad z maczetą (FILM, ZDJĘCIA)

23 lipiec 2019
(1 głos)
Autor: 
Niebezpieczni przestępcy zatrzymani przez antyterrorystów. Na koncie napad z maczetą KWP Gorzów Wlkp.

Żagańscy policjanci wspierani przez antyterrorystów z Gorzowa Wielkopolskiego zatrzymali trójkę niebezpiecznych przestępców. Kobieta oraz dwaj mężczyźni dokonywali kradzieży z włamaniem i rozbojów. Ponadto jeden z zatrzymanych napadł na przechodnia przy użyciu maczety. Grozi im kara do 15 lat więzienia.

W ostatnim czasie na terenie powiatu żagańskiego dochodziło do kradzieży z włamaniem. Sprawcy wchodzili do kilku garaży oraz sklepu. Łupem były pieniądze, papierosy oraz przedmioty o łącznej wartości kilkunastu tysięcy złotych. Dodatkowo te same osoby dokonały dwóch rozbojów. - Grożąc przemocą z maczetą w ręku, doprowadzili do stanu bezbronności osoby, a następnie dokonali zaboru w celu przywłaszczenia mienia - informuje nadkom. Marcin Maludy, rzecznik Lubuskiej Policji.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Żagania oraz Gorzowa. Śledczy sprawnie wytypowali niebezpiecznych przestępców. W czwartek, 18 lipca, kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji przeprowadzili realizację zatrzymania mężczyzn w wieku 24 i 28 lat oraz 30-letniej kobiety.

- Zatrzymań dokonano na terenie Żagania. Jeden z mężczyzn został zatrzymany w Salonie Gier, natomiast pozostali w swoich mieszkaniach. Osoby były zaskoczone, niestawiały oporu - relacjonuje nadkom. Maludy.

Sąd Rejonowy w Żaganiu na wniosek Prokuratury Rejonowej zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Najwyższa kara, jaka grozi za popełnione przestępstwa to kara pozbawienia wolności od lat 3 do lat 15.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.