Derby Ziemi Lubuskiej już za nami. Policja: nie obyło się bez incydentów (ZDJĘCIA)

29 lipiec 2019
Autor: 
Derby Ziemi Lubuskiej już za nami. Policja: nie obyło się bez incydentów KWP Gorzów Wlkp.

Za nami kolejne żużlowe Derby Ziemi Lubuskiej. Niestety nie obyło się bez incydentów. Policjanci zatrzymali trzy osoby, a dwie kolejne zostały przewiezione do izby wytrzeźwień.

Derby – to słowo rozpala wszystkich sympatyków czarnego sportu w naszym regionie. Zwycięstwo w derbowym meczu bywa dla wielu kibiców często ważniejsze niż późniejsza walka o tytuły i medale. Lubuscy policjanci już od kilku dni przygotowywali się do zabezpieczenia tej imprezy, a w dniu meczu do późnych godzin nocnych czuwali nad bezpieczeństwem kibiców.

W zabezpieczeniu tej imprezy brali udział zielonogórscy policjanci prewencji, ruchu drogowego, służby śledcze i kryminalni, których wspierali funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Prewencji KWP w Gorzowie Wlkp. Wszystko po to, aby zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa uczestnikom żużlowego meczu.

Niestety nie obyło się bez incydentów. - Odpalone zostały środki pirotechniczne, jak również policjanci odnotowali próbę wejścia na stadion mężczyzny z zakazem stadionowym, który usiłował sforsować ogrodzenie. Mężczyzna został zatrzymany i wkrótce usłyszy zarzuty. Podobnie było w przypadku odpalenia materiałów pirotechnicznych. Policjanci zatrzymali w tej sprawie 19-letniego mieszkańca powiatu nowotomyskiego - relacjonuje Małgorzata Stanisławska, rzecznik zielonogórskiej policji.

Kolejnym, trzecim zatrzymanym był mężczyzna, który w czasie trwania imprezy masowej wdarł się na stadion bez biletu, wchodząc razem z inną osobą. Ponadto dwie osoby zamiast na mecz, trafiły do izby wytrzeźwień. - Pomimo tych incydentów, imprezę można uznać za spokojną i bezpieczną - dodaje Stanisławska.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top stat4u

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.