Złodzieje złapani na gorącym uczynku. Okradli śpiącego mężczyznę w Zielonej Górze (FILM)

05 sierpień 2019
(2 głosów)
Autor: 
Okradli śpiącego mężczyznę w Zielonej Górze KMP Zielona Góra

Operator miejskiego monitoringu pomógł w zatrzymaniu złodziei, którzy na deptaku w Zielonej Górze okradli śpiącego na ławce 24-letniego mężczyznę. Grozi im kara do 5 lat więzienia.

Do kradzieży doszło w minioną niedzielę, 4 lipca, na zielonogórskim deptaku. - Operator kamer monitorujących zainteresował się leżącym mężczyzną i kręcącymi się wokół niego osobami, kobietą i mężczyzną - relacjonuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

W pewnym momencie mężczyzna, podszedł do śpiącego 24-latka, rozglądając się na boki, tak jakby upewniał się, czy nikt go nie widzi. Po chwili mężczyzna zaczął sprawdzać śpiącemu kieszenie. Szybko znalazł jakiś przedmiot i odszedł w stronę ulicy Sobieskiego. Tam podszedł do czekającej na niego kobiety i oboje ruszyli wolno w kierunku ul. Jedności.

Para nie dotarła daleko. - Operator monitoringu powiadomił dyżurnego policji. Około 3 minuty po zdarzeniu oboje zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy i wylegitymowani. Przy zatrzymanych mundurowi znaleźli kartę bankomatową, jak się później okazało, należącą do śpiącego na ławce mężczyzny - informuje Stanisławska.

Zatrzymani w rozmowie z policjantami przyznali, że wiedzieli o kamerach monitorujących na deptaku, ale liczyli, że im się uda. Obaj mieli nadzieję, że znajdą przy 24-latku jakieś pieniądze. Para usłyszała już zarzuty. Grozi im kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.