Zatrzymani sprawcy zuchwałej kradzieży w Sulechowie

07 sierpień 2019
(1 głos)
Zatrzymani sprawcy zuchwałej kradzieży w Sulechowie Lubuska Policja

Policjanci z komisariatu w Sulechowie ustalili i zatrzymali podejrzanych o kradzież rozbójniczą, do której doszło w jednym ze sklepów spożywczych na terenie miasta.

Sprawcy uciekając przed kierownikiem sklepu, rzucali w niego skradzionymi butelkami z alkoholem.

W jednym z marketów na terenie Sulechowa, doszło do zuchwałej kradzieży rozbójniczej. Nieznany mężczyzna próbował wynieść ze sklepu butelki z alkoholem. Został zauważony przez jednego z pracowników ochrony, który próbował go zatrzymać. Wtedy niespodziewanie pojawił się drugi mężczyzna, który stał przy drzwiach, aby ułatwić koledze ucieczkę ze skradzionym alkoholem. Mężczyźni wspólnie zaczęli uciekać, rzucając butelkami z alkoholem w goniącego ich kierownika sklepu.

O zdarzeniu powiadomiony został natychmiast dyżurny komisariatu Policji w Sulechowie, który skierował na miejsce patrol prewencyjny, a także kryminalnych. Policjanci, którzy zaangażowali się w sprawę już po kilku godzinach ustalili i zatrzymali mężczyzn. Podejrzanych zatrzymano w mieszkaniu dziewczyny jednego z nich.

Mężczyźni zostali przesłuchani, usłyszeli zarzuty kradzieży rozbójniczej, za co według kodeksu karnego grozi kara od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności. Trwa postępowanie w tej sprawie, które wyjaśni czy podejrzani nie mają na swoim koncie innych podobnych przestępstw.

Źródło: podinsp. Małgorzata Stanisławska Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.