Zielonogórski szpital otwiera kolejne 6 oddziałów! Sukces w walce z New Delhi

22 sierpień 2019
Zielonogórski szpital otwiera kolejne 6 oddziałów! Sukces w walce z New Delhi Redakcja/Zdjęcie poglądowe

Szpital Uniwersytecki im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze informuje, że po wykonaniu badań przesiewowych i środowiskowych nie stwierdzono kolonizacji Klebsielli Pneumoniae NDM (New Delhi) na kolejnych sześciu oddziałach lecznicy. Tym samym przywrócone zostają przyjęcia planowe pacjentów.

Na kolejnych sześciu oddziałach lecznicy, od czwartku, 22 sierpnia wznowiono przyjęcia planowane pacjentów. Są to oddziały: Kardiologii, Nefrologii, Hematologii, Onkologii, Chorób Płuc oraz Chirurgii Klatki Piersiowej. Decyzja o ponownym otwarciu tych oddziałów została podjęta w uzgodnieniu z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Zielonej Górze. Wciąż trwają czynności mające na celu kohortowanie pozostałych pacjentów wymagających izolacji, na Oddziale Zakaźnym.

Przypomnijmy również, że we wtorek, 20 sierpnia, zapadła decyzja o przywróceniu na 14 oddziałach Szpitala Uniwersyteckiego przyjęć pacjentów w trybie planowym.

Źródło: szpital.zgora.pl

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.