Trzy ciężarówki pełne odpadów jechały do Polski. Kierowcy mieli przerobione dokumenty (ZDJĘCIA)

04 wrzesień 2019
Autor: 
Trzy ciężarówki pełne odpadów jechały do Polski. Kierowcy mieli przerobione dokumenty WITD Gorzów Wlkp.

Funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego udaremnili wjazd trzech ciężarówek wypełnionych odpadami. Pojazdy zostały zabezpieczone na specjalnych parkingach. Odbiorcom oraz przewoźnikom grożą teraz wysokie kary pieniężne.

Lubuscy inspektorzy ITD prowadzili we wtorek, 3 września, działania polegające na kontroli transgranicznego przemieszczania odpadów. Akcja odbyła się na drogach w pobliżu byłych przejść granicznych w Świecku i Olszynie. Funkcjonariusze przez kilka godzin skontrolowali 214 pojazdów, w tym 7 pojazdów przewożących odpady.

Podczas akcji ujawniono 3 przypadki nielegalnego wwozu odpadów do Polski. - Kontrola wykazała, że przewożone były odpady, których wwóz do Polski wymaga odpowiedniego zezwolenia. Kierowcy natomiast okazali do kontroli dokumenty, w których wpisano odpady, których wwóz nie jest objęty obowiązkiem uzyskania zezwolenia - relacjonują funkcjonariusze ITD.

Wszystkie ciężarówki zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy KAS i inspektorów Inspekcji Ochrony Środowiska, którzy będą prowadzić dalsze czynności w zakresie nielegalnego wwozu odpadów. Odbiorcom, przewoźnikom oraz zarzadzającym procederem grożą teraz wysokie kary pieniężne.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.