Policyjny pies spisał się na medal. Iga wywęszyła worek amfetaminy

14 wrzesień 2019
(1 głos)
Policyjny pies spisał się na medal. Iga wywęszyła worek amfetaminy Lubuska Policja

Nowosolscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy posiadali amfetaminę. W miejscu zamieszkania jednego z nich policyjny pies ujawnił worek narkotyków. Dzięki pracy mundurowych i ich czworonoga dwóch podejrzanych trafiło do aresztu, a substancje psychoaktywne zostały zabezpieczone.

W piątek, 6 września, policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego na klatce schodowej jednego z nowosolskich bloków zauważyli trzech mężczyzn. Jeden z nich, gdy zobaczył mundurowych, zaczął uciekać i wyrzucił po drodze wagę elektroniczną oraz pieniądze. Po krótkim pościgu 19-letni mężczyzna został zatrzymany. Powód jego zachowania okazał się jasny, gdy policjanci przeprowadzili kontrolę osobistą. Posiadał on bowiem przy sobie amfetaminę. U dwóch pozostałych mężczyzn w wieku 21 i 19 lat funkcjonariusze także ujawnili narkotyki. Cała trójka została zatrzymana i doprowadzona do nowosolskiej komendy.

Podczas dalszych czynności i przeszukania w mieszkaniu 21-latka, specjalistyczny pies służbowy Iga dała sygnał, że znalazła „coś” do czego jest wyszkolona. Ujawniła znaczną ilość narkotyków. Po przebadaniu narkotestem i zważeniu - okazało się, że jest to ponad 80 gram amfetaminy. Policjanci zabezpieczyli również telefon komórkowy oraz pieniądze, które prawdopodobnie pochodziły ze sprzedaży narkotyków.

W niedzielę, 8 września, zatrzymani zostali doprowadzeni do sądu, który na wniosek prokuratury zastosował wobec 21-latka i 19-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch i trzech miesięcy. Wobec trzeciego mężczyzny sąd zdecydował się zastosować policyjny dozór. Podejrzani odpowiedzą za przestępstwo z ustawa o przeciwdziałaniu narkomani. Grozi im od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności.

W zeszłym tygodniu Iga - czworonożny stróż prawa, reprezentowała województwo lubuskie w Finale XIX Kynologicznych Mistrzostw Policji. Nie zajęła pierwszego miejsca, jednak podczas służby udowodniła, swoje doskonałe wyszkolenie i rewelacyjny nos. Zwierzęta w wielu dziedzinach udowadniają, że potrafią świetnie współdziałać z człowiekiem, niejednokrotnie bywają niezastąpione i perfekcyjne w tym, co robią.

Źródło: mł. asp. Renata Dąbrowicz–Kozłowska - Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.