Mężczyzna ukradł rower 10-latkowi. Policja szybko ustaliła sprawcę kradzieży

23 wrzesień 2019
Mężczyzna ukradł rower 10-latkowi. Policja szybko ustaliła sprawcę kradzieży KPP Żary

Dzielnicowy z Posterunku Policji w Jasieniu ustalił podejrzanego i odzyskał skradziony rower warty 1600 zł. 10-latek pozostawił jednoślad niezabezpieczony przed szkołą i poszedł na zajęcia. Podejrzany o kradzież to 25-letni mieszkaniec powiatu żarskiego. Za tego typu przestępstwo grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W czwartek, 19 września, do policjantów z Posterunku Policji w Jasieniu wpłynęła informacja o kradzieży roweru. 10-latek przyjechał nim do szkoły i pozostawił przed budynkiem, nie zabezpieczając go. Nieznany sprawca zabrał warty 1600 złotych jednoślad i odjechał w nieznanym kierunku. Na to zgłoszenie natychmiast zareagował dzielnicowy. Dzięki dobremu rozpoznaniu i wiedzy w niespełna trzy godziny od kradzieży ustalił i zatrzymał podejrzanego oraz odzyskał skradziony rower. Zatrzymany 25-letni mieszkaniec powiatu żarskiego został przesłuchany. Za przestępstwo tego typu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Używając roweru, jako środka lokomocji pamiętajmy o jego prawidłowym zabezpieczeniu. Kiedy wchodzimy do sklepu, nawet tylko na przysłowiowe 5 minut, przypnijmy jego ramę do stojaka na rowery. W koszyku lub bagażniku nie pozostawiajmy toreb z zakupami, portfeli, czy innych wartościowych przedmiotów. Złodziej na pewno skorzysta z łatwego łupu. Przypominajmy również naszym pociechom, aby używały zapięć i zabezpieczeń do rowerów wybierając się do kolegi, sklepu lub do szkoły.

Źródło: kom. Aneta Berestecka - Komenda Powiatowa Policji w Żarach

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.