Zielona Góra: Przeklejały kody kreskowe tańszych produktów na droższe

23 wrzesień 2019
(0 głosów)

W miniony piątek aż dwie zielonogórzanki próbowały być „sprytne” i przekleiły kody tańszych towarów na towary droższe. Ostrzegamy – to przestępstwo oszustwa. Obie kobiety zostały zatrzymane i poniosą konsekwencje swoich czynów.

W piątek w jednym z supermarketów w centrum miasta 40-letnia zielonogórzanka przekleiła kod z tańszej kurtki na droższą i poszła z nią do kasy. Chciała „zaoszczędzić” 39 zł, a odpowie za przestępstwo oszustwa. Kobieta przyznała się do popełnienia tego czynu i za zgodą prokuratora sprawa zostanie zakończona wpłaceniem grzywny w wysokości 500 zł.

Tego samego popołudnia inna zielonogórzanka próbowała w taki sam sposób oszukać w innym dużym supermarkecie. 46-latka przekleiła kody z tańszego plecaka na droższy – próbując „zaoszczędzić” 27 zł. Również została zatrzymana i usłyszała zarzut oszustwa. Kobieta przyznała się do winy i została zwolniona po przesłuchaniu.

Przestępstwo oszustwa – inaczej niż w przypadku kradzieży – nie ma wartości granicznej. To przestępstwo ma miejsce nawet jeżeli korzyść z oszustwa wynosi 1 grosz. W przypadku kradzieży – do wartości 500 zł sprawca popełnia wykroczenie, dopiero wyższa wartość strat powoduje popełnienie przestępstwa. Za oszustwo kodeks karny przewiduje karę nawet do 8 lat pozbawienia wolności. W przypadku mniejszej wagi czynu – tak zostały ocenione opisane zdarzenia – sprawca może ponieść karę grzywny lub być pozbawionym wolności do lat 2.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.