"Bonnie i Clyde" chcieli wyłudzić 50 tys. zł

03 październik 2019
"Bonnie i Clyde" chcieli wyłudzić 50 tys. zł Adobe Stock

Słubiccy policjanci zatrzymali 34-letniego mężczyznę i 29-letnią kobietę, którzy usiłowali wyłudzić kredyt w wysokości blisko 50 tys. złotych na szkodę jednej z placówek bankowych. Policjanci zapobiegli utracie gotówki.

Podejrzani usłyszeli już zarzuty oszustwa. Para ze Śląska już wcześniej dopuszczała się podobnych przestępstw. Tym razem grozi im kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą w wyniku podjętych ustaleń i prowadzonych czynności operacyjnych, zatrzymali w poniedziałek, 30 września kobietę i mężczyznę. Podejrzani wspólnie usiłowali wyłudzić kredyt w jednym z banków w Słubicach na kwotę blisko 50 tys. złotych. Wszystko zaczęło się pod koniec września. Wtedy to, do placówki bankowej drogą elektroniczną wpłynął wniosek złożony przez 34-latka o udzielenia kredytu na kwotę blisko 50 tys. złotych. Do wniosku załączone było zaświadczenie, z którego wynikało, że mężczyzna zamieszkuje na Śląsku i jest zatrudniony w jednej z firm w tamtym rejonie. Dołączona została również informacja o rzekomym miesięcznym wynagrodzeniu.

Jak się okazało, złożone w banku dokumenty kredytowe były sfałszowane, a na ich podstawie para próbowała wyłudzić kredyt w wysokości 50 tys. złotych. Po dokładnej analizie zebranych materiałów policjanci ustalili, że mężczyzna nigdy nie był zatrudniony we wskazanej firmie. Nieprawdziwe dane dotyczyły też jego wynagrodzenia za pracę. Funkcjonariusze ustalili, że 29-latka wystawiła wszystkie fałszywe zaświadczenia swojemu wspólnikowi i w jego imieniu przesyłała bankowi.

W poniedziałek,30 września dzięki skutecznym działaniom policjantów Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymano w jednym z banków w Słubicach podejrzaną parę. Mężczyzna i kobieta są mieszkańcami Śląska i już wcześniej byli karani za podobnego typu przestępstwa. Duet usłyszał już zarzuty oszustwa. Grozi im nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: mł. asp. Ewa Murmyło Komenda Powiatowa Policji w Słubicach

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.