Wąż uciekł z mieszkania i pełzał po chodniku. Złapali go policjanci (ZDJĘCIA)

09 październik 2019
(4 głosów)
Autor: 
Wąż uciekł z mieszkania i pełzał po chodniku. Złapali go policjanci KWP Gorzów Wlkp.

Półtorametrowy wąż uwięziony w drzwiach wejściowych bloku na osiedlu Europejskim wzbudził uwagę mieszkanki Gorzowa. Z czasem zwierzę wydostało się na zewnątrz i pełznęło wzdłuż budynku, gdzie bawiły się dzieci. Na miejsce wezwano patrol policji.

Gorzowscy policjanci zostali wezwani do nietypowej interwencji w poniedziałek, 7 października. Około godziny 14:00 zgłaszająca poinformowała, że na jednej z ulic na osiedlu Europejskim prawdopodobnie jest wąż.

- Patrol funkcjonariuszy ustalił, iż z klatki bloku wychodziła kobieta i zauważyła, że w drzwiach zaklinował się duży wąż. Kiedy je otworzyła, ten wydostał się na zewnątrz. Policjanci zorientowali się, że zwierzę ma blisko 1,5 metra długości i pełza wzdłuż budynku, gdzie bawiły się dzieci - relacjonuje podkom. Marzena Śpiewak z Zespołu Prasowego Lubuskiej Policji.

Mundurowym udało się zabezpieczyć węża w worku. W międzyczasie o wszystkim powiadomione zostały służby weterynaryjne, które zdecydowały o przewiezieniu gada w bezpieczne miejsce.

Okazało się, że wycieczkę poza terrarium urządził sobie wąż zbożowy, który nie jest jadowity. Zakończyło się na strachu.

- Warto podkreślić w tym przypadku właściwą reakcję kobiety która, gdy tylko napotkała węża, powiadomiła służby. Pozwala to na właściwą reakcję i podjęcie działań, które zapewnią bezpieczeństwo - przekonuje podkom. Śpiewak.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.