Oszust zatrzymany w tłumie. 81-latka miała przekazać mu 100 tysięcy złotych (ZDJĘCIA i FILM)

04 luty 2020
(1 głos)
Oszust zatrzymany w tłumie. 81-latka miała przekazać mu 100 tysięcy złotych Lubuska Policja

Dzięki czujności i szybkiej reakcji pracownika jednego z banków w centrum miasta, zielonogórscy policjanci udaremnili próbę oszustwa na 100 tysięcy zł złotych, zatrzymując oszusta czekającego na swoją ofiarę.

„Policyjny nos” nie zawiódł policjanta, który bezbłędnie wytypował oszusta w tłumie przechodniów i natychmiast go zatrzymał. Decyzją sądu podejrzany trafił do aresztu na trzy miesiące.

W pewnej chwili, jeden z policjantów zauważył w tłumie przechodniów mężczyznę, którego zachowanie wzbudziło jego podejrzenia. Tzw. „policyjny nos” podpowiadał mu, że to właśnie może być oszust. Policjant wiedział, że musi działać szybko, dlatego bez wahania zatrzymał mężczyznę, a gdy ten próbował się wyrwać, założył mu kajdanki. Wkrótce okazało się, że jego typowanie okazało się słuszne, bo to właśnie ten bezwzględny oszust czekał na swoją ofiarę – 81-letnią kobietę, która skłonna była oddać mu 100 tysięcy złotych oszczędności.

Dzięki pomocy funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy przypadkowo znaleźli się w okolicy, zatrzymany mężczyzna - 19-letni mieszkaniec województwa podkarpackiego - został przetransportowany na przesłuchanie do komendy miejskiej policji. Mężczyzna usłyszał zarzuty usiłowania oszustwa. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę od 6 miesięcy do nawet 8 lat pozbawienia wolności. Policjanci sprawdzają czy 19-latek nie ma na swoim koncie innych podobnych przestępstw.

Legenda, którą posłużył się 19-latek była podobna do innych w tego typu oszustwach. Gdy 81-latka odebrała telefon powiedział, że jest policjantem, a jej pieniądze w banku chcą przejąć oszuści. Następnie nakłonił kobietę do wypłaty wszystkich oszczędności – 100 tys. zł – i przekazania rzekomemu policjantowi. Niczego nie podejrzewająca seniorka pojechała do banku. Reakcja pracownika i skuteczne działanie policjantów zapobiegło utracie oszczędności życia.

Źródło: podinsp. Małgorzata Stanisławska KMP w Zielonej Górze

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.