Lubsko: Policjanci odzyskali skradzioną Hondę CRV wartą 25 tys. złotych

03 marzec 2020
Lubsko: Policjanci odzyskali skradzioną Hondę CRV wartą 25 tys. złotych Lubuska Policja

Policjanci z Komisariatu Policji w Lubsku odzyskali kradziony samochód marki Honda CRV warty 25 tys. zł. Zarzuty paserstwa usłyszał 28-letni mieszkaniec pow. żarskiego. 

Policjanci kryminalni z Komisariatu Policji w Lubsku dzięki podjętym działaniom ustalili, że na posesji pod Lubskiem znajduje się kradziony pojazd. Po wejściu na podwórze jednego z mieszkańców powiatu żarskiego policjanci ujawnili samochód osobowy marki Honda CRV, warty około 25 tys. złotych. Po sprawdzeniu w systemach potwierdzono, że został skradziony w ubiegłym roku w Zielonej Górze. Pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu, już niebawem powróci do właściciela.

Do sprawy funkcjonariusze zatrzymali 28-latka. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Po zgromadzeniu materiałów w tej sprawie usłyszał zarzut paserstwa w warunkach recydywy, co oznacza, że za popełnione przestępstwo kara dla niego może być surowsza. Osoby, które rzecz uzyskaną za pomocą czynu zabronionego, nabywają lub pomagają do jej zbycia, przyjmuje lub pomagają w jej ukryciu, podlegają karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Źródło: kom. Aneta Berestecka, oficer prasowy KPP w Żarach

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.