Ciężarówka udająca pomoc drogową i herb Warszawy zamiast nalepki legalizacyjnej (ZDJĘCIA)

05 marzec 2020
(3 głosów)
Autor: 
Międzyrzecz: Inspektorzy zatrzymali dwa dowody rejestracyjne Fot. WITD Gorzów Wlkp.

Zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych zakończyły się kontrole ciężarówek na krajowej "24" koło Międzyrzecza. Jeden samochód był zarejestrowany jako pomoc drogowa, a drugi miał tablicę rejestracyjną z herbem Warszawy.

Inspektorzy z WITD w Gorzowie Wielkopolskim prowadzili w poniedziałek, 2 marca, działania kontrolne na drodze krajowej nr 24. Mundurowi rozstawili się w pobliżu Wierzbna (powiat międzyrzecki), gdzie zatrzymali dwa samochody ciężarowe.

Ciężarówka, która udawała pomoc drogową

Jako pierwsza do kontroli została wytypowana ciężarówka marki Renault, którą przewożono ładunek z Polski do Niemiec. Podczas sprawdzania dokumentów okazało się, że ciągnik siodłowy zarejestrowany jest jako pojazd pomocy drogowej.

- Już na pierwszy rzut oka pojazd ten nie przypominał pomocy drogowej. Kontrola wykazała, że pojazd nie spełniał dodatkowych warunków technicznych wymaganych dla takich pojazdów. Był zwykłym ciągnikiem samochodowym - relacjonują inspektorzy.

Przyczyną takiej niezgodności mógł być fakt, że pojazdy specjalne zwolnione są m.in. z niektórych opłat podatkowych.

Tablica rejestracyjna z herbem Warszawy

W kolejnym pojeździe zatrzymanym do kontroli brakowało tablicy rejestracyjnej. Dodatkowo na naczepie znajdowała się tablica wykonana z tworzywa sztucznego z niewytłoczonymi znakami i ramką. Na niej zamiast nalepki legalizacyjnej znajdował się hologram z herbem Warszawy.

Ze względu na nieprawidłowość zatrzymano dowód rejestracyjne od pojazdu. Identyczny los spotkał dokument od ciężarowego Dafa.

Przeczytaj też: Zielonogórscy złodzieje udawali pracowników wodociągów. Ukradli 4000 złotych

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.