Kolejny przypadek zakażenia koronawirusem w Lubuskiem!

15 marzec 2020
(8 głosów)
Kolejny przypadek zakażenia koronawirusem w Lubuskiem! Redakcja

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowym przypadku zakażenia koronawirusem w Lubuskiem. Pacjentka przebywa na oddziale zakaźnym w Zielonej Górze!

Pacjentka w stanie dobrym przebywa na Klinicznym Oddziale Zakaźnym zielonogórskiego szpitala. Łącznie na zakaźnym przebywają dwie osoby z potwierdzonym przypadkiem koronawirusa. Jest to pacjent "zero", który trafił do szpitala w środę 4 marca oraz młoda kobieta, u której dziś potwierdzony został pozytywny wynik testów laboratoryjnych.

- Jest to młoda kobieta, mieszkanka województwa lubuskiego. Kilka dni temu powróciła z Londynu i źle się poczuła. Jej stan jest dobry, zakażenie przechodzi praktycznie bezobjawowo. - podaje Sylwia Malcher - Nowak, Rzecznik Prasowy Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze.

Na Klinicznym Oddziale Zakaźnym Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze powoli zaczyna brakować miejsc. Obecnie na oddziale przebywa 2 zakażonych pacjentów, pozostałe osoby to pacjenci z podejrzeniem zakażenia koronawirusem oczekujący na wyniki testów laboratoryjnych. 

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce: 119/3 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.