Oszustwo "na koronawirusa". Naciągacze proponują testy na COVID-19

08 kwiecień 2020
(2 głosów)
Autor: 
Naciągacze proponują testy na COVID-19 Fot. Pixabay

Przestępcy szybko zareagowali na rzeczywistość w dobie koronawirusa. Próbują oni nabrać i naciągnąć tych, którzy szukają pomocy. W Zielonej Górze sprytni naciągacze proponują swoim rozmówcą testy na COVID-19.

"Jeżeli chcesz sobie zrobić test na koronawirusa, wciśnij 1" - takim automatycznym komunikatem powitana została zielonogórzanka, która odebrała telefon od oszusta. Na szczęście kobiecie wydało się to bardzo podejrzane i zakończyła połączenie.

- Postąpiła bardzo rozsądnie. To kolejny pomysł na oszustwo i wyłudzenie pieniędzy. Prawdopodobnie po wciśnięciu wymaganego numeru nastąpi przekierowanie na numer płatny i zostaną naliczone duże koszty tego połączenia - informuje podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Policja apeluje, aby nie dać się oszukać. - Oszuści wykorzystują obecną sytuację i pod pozorem pomocy lub zwalczania koronawirusa okradają głównie starsze osoby z ich oszczędności - podkreśla podinsp. Barska.

Przeczytaj też: Pościg ulicami Żar. Kierowca powinien być na kwarantannie

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.