Pięciu medyków z Zielonej Góry na kwarantannie. Pomagali pacjentce z podejrzeniem koronawirusa

08 kwiecień 2020
(4 głosów)
Autor: 
Pięciu medyków z Zielonej Góry na kwarantannie Redakcja/archiwum

Pięciu pracowników pogotowia ratunkowego z Zielonej Góry zostało skierowanych na kwarantannę. Wszystko po wyjeździe do pacjentki, u której podejrzewa się koronawirusa.

Objawy koronawirusa miały pojawić się u pacjentki dopiero po transporcie na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Wówczas okazało się, że kobieta ma podwyższoną temperaturę.

Pacjentka z podejrzeniem zakażenia COVID-19 została przetransportowana na oddział zakaźny. Lekarze pobrali już od niej wymazy do specjalistycznych badań laboratoryjnych.

Ratownicy medyczni na kwarantannie

Ekipy medyczne po kontakcie z pacjentką zostały wyłączone z dyspozycji i skierowane na kwarantannę. Teraz będą one oczekiwać na wyniki badań kobiety. - Te powinny być znane jeszcze dzisiaj wieczorem - mówi Aleksandra Chmielińska-Ciepły, rzeczniczka wojewody lubuskiego.

Taka sytuacja mogła uziemić całą stację. Gdyby nie wcześniejsza decyzja Marcina Mańkowskiego, dyrektora Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Zielonej Górze, o rozlokowaniu zespołów na terenie miasta, pacjentka uziemiłaby całą zmianę ratowników medycznych i lekarzy.

Do pracy ściągnięto już innych medyków. Karetki po dokładnej dezynfekcji ponownie będą mogły wyjeżdżać do interwencji.

Przeczytaj też: Osoba objęta kwarantanną? Medycy otrzymają informację z systemu. Czy się sprawdza?

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.