Pacjent z podejrzeniem koronawirusa pod respiratorem. "Symulacje się opłaciły" (ZDJĘCIA)

09 kwiecień 2020
(3 głosów)
Autor: 
Pacjent z podejrzeniem koronawirusa pod respiratorem Fot. SOR Zielona Góra

Pacjent z podejrzeniem COVID-19 w ciężkim stanie trafił do zielonogórskiego szpitala. Jego proces oddechowy wspomagany jest przez respirator. Mężczyzna trafił na specjalny Oddział Intensywnej Terapii dla osób z koronawirusem.

Chory został przetransportowany do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Zielonej Górze w czwartek, 9 kwietnia. Mężczyzna od samego początku był w ciężkim stanie.

- Zespół zareagował szybko i udało się w maksymalnie bezpieczny sposób ustabilizować stan pacjenta. Następnie został on przewieziony do Oddziału Intensywnej Terapii dla pacjentów z niewydolnością oddechową w przebiegu COVID-19 - czytamy w informacji zielonogórskiego SOR-u.

Wiele treningów i symulacji

Ratownicy medyczni, pielęgniarki oraz lekarze pracujący na oddziale w każdej wolnej chwili ćwiczyli przeróżne scenariusze postępowania z pacjentami. Symulacje zaczęły się już od dnia, w którym potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Polsce. Wszystko po to, aby być przygotowanym na każdą ewentualność.

Jednym z ćwiczeń, które wykonywali medycy była intubacja pacjenta. To nic innego niż umieszczenie w jego tchawicy plastikowej rurki zapewniającej drożność dróg oddechowych. Dla ratowników to chleb powszedni, jednak tym razem wszystko musiało być wykonywane w pełnym rynsztunku - kombinezon, maska, przyłbica oraz rękawice.

- I stało się. Tygodnie treningów i symulacji opłaciły się. Jako zespół daliśmy radę. Wy też dajcie radę. Zostańcie w domach, a święta niech będą duchowym doświadczeniem w wąskim gronie - podkreśla ekipa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Przeczytaj też: Wszystkie cmentarze w Zielonej Górze zamknięte. "To konieczna decyzja"

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.