Dramatyczny Wielkanocny pożar pasieki. Ogień strawił blisko milion pszczół!

15 kwiecień 2020
(1 głos)
Dramatyczny Wielkanocny pożar pasieki. Ogień strawił blisko milion pszczół! zrzutka.pl

W dramatycznym pożarze pasieki w Książu Śląskim spłonęło kilkadziesiąt uli, w tym 36 rodzin po 30 tys. pszczół każda. Straty są ogromne, możesz pomóc!

W sobotę, 12 kwietnia, około godziny 14, dyżurny operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Nowej Soli otrzymał zgłoszenie dotyczące pożaru pasieki pszczół w Książu Śląskim. Na miejsce zadysponowane zostały zastępy straży pożarnej. Spaleniu uległo kilkadziesiąt uli, wóz pszczelarski oraz narzędzia do obsługi pasieki. Przyczyną była iskra z podkurzacza, dodatkowo utrzymująca się susza sprawiła, że cała pasieka spłonęła w ciągu kilkunastu minut. Straty wynikające z pożaru sięgają blisko 50 tys. złotych. 

Pan Piotr pasjonuje się pszczelarstwem od dziecka, jest to jego główne źródło utrzymania. Na portalu zrzutka.pl została stworzona zbiórka pieniędzy, które przeznaczone zostaną na zakup nowych rodzin, nowych uli oraz sprzętu do obsługi pasieki, w tym pomieszczenia do bezpiecznego przechowywania uli.

Będziemy bardzo wdzięczni za wszelką pomoc dla Piotrka i wierzymy, że wspólnie pomożemy mu stanąć na nogi i odbudować pasiekę. Pozwoli to nie tylko przywrócić mu możliwość pracy, ale także kontynuować rodzinną tradycję. - dodaje założyciel zrzutki, Pan Michał.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.