34-latek miał być na kwarantannie. Pijany jeździł po Polsce pociągiem

17 kwiecień 2020
(2 głosów)
Autor: 
34-latek miał być na kwarantannie. Pijany jeździł po Polsce pociągiem Fot. KPP Świebodzin

Mieszkaniec Zgierza miał przebywać na kwarantannie. Zamiast tego pił alkohol i podróżował pociągiem po Polsce. Został zatrzymany na dworcu PKP w Zbąszynku. Mężczyzna trafił na oddział zakaźny szpitala w Zielonej Górze.

Zasady 14-dniowej kwarantanny dla osób przyjeżdżających zza granicy za nic miał 34-letni mieszkaniec Zgierza (woj. łódzkie). Mężczyzna zamiast udać się we wskazane przez niego miejsce zamieszkania postanowił podróżować po kraju, a do tego pić alkohol.

Pijany awanturował się w pociągu

Dzień po przekroczeniu granicy mężczyzna podróżował już m.in. pociągiem relacji Poznań - Słubice. Mężczyzna pod wpływem alkoholu wszczynał w nim awantury z innymi pasażerami.

- Nie posiadał on przy sobie dokumentów ani biletu i wraz z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei wysiadł na Dworcu Kolejowym w Zbąszynku. Mundurowi wezwali na miejsce patrol policji - relacjonuje mł. asp. Marcin Ruciński, rzecznik świebodzińskiej policji.

Z dworca PKP na oddział zakaźny

Funkcjonariusze policji szybko ustalili dane mężczyzny. Wówczas okazało się, że 34-latek powinien być na kwarantannie w Zgierzu, a nie w drodze z Poznania w kierunku polsko-niemieckiej granicy.

Policjanci w specjalnych kombinezonach przewieźli mężczyznę na oddział zakaźny szpitala w Zielonej Górze. - Sprawa jednak na tym się nie zakończy. Za lekkomyślne zachowanie policja oraz służby sanitarne wyciągną wobec mężczyzny konsekwencje - dodaje mł. asp. Ruciński.

Przeczytaj też: Strażacy jechali do wypadku. Zderzyli się z autem i wypadli z drogi (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.