Polak ukrył się pod kocem na granicy. Wszystko, aby uniknąć kwarantanny

21 kwiecień 2020
(1 głos)
Autor: 
Polak ukrył się pod kocem na granicy. Wszystko, aby uniknąć kwarantanny Fot. NOSG

Polak potrafi. 28-letni mężczyzna ukrył się pod kocem w części ładunkowej busa. Mężczyzna chciał ominąć kontrolę sanitarną, żeby nie zostać skierowanym na kwarantannę domową.

Wszystko wydarzyło się w poniedziałkową noc, 20 kwietnia. W rejonie byłego przejścia granicznego Gubin-Guben funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Zielonej Górze-Babimoście kontrolowali samochód typu bus, który wjechał do kraju od strony Niemiec.

Kierowcą pojazdu był 25-letni obywatel Polski. Podczas kontroli części ładunkowej pojazdu pogranicznicy natknęli się na nietypowe znalezisko. Pod kocem ukrywał się przed nimi 28-letni mężczyzna - także obywatel kraju.

Nie chciał mieć kwarantanny

- W trakcie rozpytania okazało się, że mężczyzna ukrył się w części ładunkowej pojazdu w celu uniknięcia skierowania do obowiązkowej kwarantanny przez funkcjonariuszy Straży Granicznej - informuje mjr SG Joanna Konieczniak, rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Po przeprowadzeniu kontroli sanitarnej i sprawdzeniu temperatury ciała, kierowca i pasażer ukarani zostali mandatami karnymi w wysokości po 500 złotych. Pasażer skierowany został na obowiązkową kwarantannę.

Przeczytaj też: Auto dryfowało w wodzie. Kierowcy brak - osobówka była kradziona (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.